Office Address

Pinterest

Social List

Hakkımızda

Hakkımızda

Dizel yakıt sistemleri test ve tamiri konusunda 30 senedir yetkili Bosch servisi olarak faaliyet gösteren Genckaya Otomotiv, 1999 yılında kurulmuştur. Bosch dizel ve elektrik yedek parça bayiliği ile ticari faaliyetlerini güçlendiren firmamız yedek parça toptancı firması olma yönünde ilk adımını bu şekilde atmıştır. Bosch markasının ülkemizdeki önemli tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

2016 yılında Delphi Dizel bayiliği alan Genckaya Otomotiv, dizel sektöründeki yedek parça ağını genişleterek bir üst kademeye taşımıştır. Firmamız aynı zamanda VDO(Continental),
Hella, Sachs, Swag, HC Cargo, Norma gibi dünya markalarının da dağıtımını üstlenmektedir.

Kurulduğu ilk günden bu yana tüm çalışmalarını güvenilirlik ve şeffaflık çerçevesinde yürüten firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Süreklilik, kalite ve inovasyon
kavramları doğrultusunda hizmet vermeye devam etmektedir. Dünyaca bilinen kurumsal markaların ürün gruplarını Türkiye’nin dört bir noktasına ulaştırmaktadır.

2019 yılında İstanbul şubesinin açılmasıyla dağıtım ağını genişleten firmamız aynı yıl dünyanın önde gelen satın alma gruplarından biri olan NEXUS Automotive International bünyesinde yer alan NEXUS Eurasia’nın ortağı olmuştur.